Jak poprawnie skonfigurować stronę pod SEO

Czym jest konfiguracja domeny i do czego służy?

Konfiguracja domeny oznacza przystosowanie wybranych metatagów strony opublikowanej pod wybraną domeną do wytycznych wyszukiwarek.

Odpowiednia konfiguracja metatagów pozwala robotom sieciowym prawidłowo wczytać jej zawartość do indeksu wyszukiwań oraz pomaga w uzyskaniu dobrego wyniku oceny jakości strony. Poprawna konfiguracja w sposób znaczący pomaga w uzyskaniu wysokich pozycji, jednak nie jest to jedyne kryterium, które wyszukiwarki biorą pod uwagę, ale jednym z wielu (metytoryczna i unikalna na skalę Internetu treść, schludny wygląd strony, wartościowa domena itd.).

 

Jak poprawnie skonfigurować domenę pod SEO w FusionSystem?

Przejdź do zakładki Strony reklamowe, a następnie z listy stron zarejsestrowanych na Twoim koncie wybierz tę, którą chcesz skonfigurować. W tym celu kliknij na ikonkę  w kolumnie Akcje:

 

Po otworzeniu nowej podstrony zobaczysz tryb konfiguracji domeny:

Co należy wpisać w poszczególnych polach? 

Tytuł główny: To kluczowy element nagłówka strony (widoczny również dla użytkownika w karcie przeglądarki), który ma istotny wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce. W tym miejscu powinieneś umieścić słowa kluczowe opisujące zawartość Twojej strony.

*UWAGA! Tworząc tytuły poszczgólnych podstron powinieneś/aś trzymać się kilku kluczowych zasad:

  • Zadbaj, aby tytuł każdej podstrony był unikalny;
  • Tytuł pownienien być tematycznie związany z zawartością podstrony;
  • Unikaj długich list słów kluczowych w tytułach - 3 słowa kluczowe to maksymalna liczba. Postaraj się, aby długość tytułu nie przekroczyła 60 znaków (wraz ze spacjami);
  • Tytuł powinien zachęcać do wejścia na daną podstronę.

Sufiks tytułu: To dodatkowa część tytułu strony wyświetlana w widokach kategorii i artykułów. W skrócie - to druga część tytułu dodawana do części podstawowej, gdy przeglądamy na stronie kategorię lub konkretny artykuł. Przykład: Tytuł główny - twojadomena.pl, gdzie "twojadomena.pl" to sufiks.

Słowa kluczowe: W tym polu wpisujemy słowa kluczowe opisujące zawartość naszej strony, podpowiadając tym samym robotom wyszukiwarki na jakie frazy chcielibyśmy być widoczni w wyszukiwarce. Pamiętaj, aby nie przesadzić. Wskazanie 3-5 słów kluczowych jest zdecydowanie wystarczające.

Opis strony: W opisie możesz zawrzeć krótką notkę opisującą tematykę Twojej strony. Również w tym miejscu warto umieścić słowa kluczowe. Pamiętaj jednak o zachowaniu naturalnego szyku zdania.

*UWAGA! Obecnie opis strony nie jest wymagany. Google potrafi sam pobrać fragment tekstu strony najlepiej pasujący do wyszukiwanego słowa kluczowego.

Kategoria serwisu: Wybierz z dostępnej listy kategorię opisującą tematykę Twojej witryny.

 

Przykładowa konfiguracja domeny w FusionSystem