Jak usunąć filtr ręczny od Google?

W przypadku, gdy Twoja strona nie została usunięta z indeksu  w wyniku prac administracyjnych ale nie reaguje poprawnie na linki przychodzące powinieneś/powinnaś sprawdzić stan domeny w Google Search Console.

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w GSC odwiedź nasz poradnik: Jak dodać stronę reklamową do Google Search Console?. Kiedy wykonasz wszystkie czynności opisane w tym poradniku, powróć na tę stronę i postępuj dalej zgodnie z poniższą instrukcją:

1.       Zaloguj się do Google Search Console

2.       Wybierz domenę

Usuwanie filtra od Google


3.       Przejdź do zakładki Ruch związany z wyszukiwaniem -> Ręczne działania

Wybierz zakładkę Ręczne działania w panelu


4.       Jeżeli na Twoją domenę została nałożona kara od Google zobaczysz komunikat informujący o tym fakcie. Google poda również powód nałożenia kary.

Nienaturalne linki do witryny


5.       Zgłoś prośbę o ponowne sprawdzenie i wyjaśnij w kilku zdaniach dlaczego zgłaszana strona nie łamię już wytycznych Google.

Po wysłaniu zgłoszenia pracownik Google sprawdzi Twoją stronę. To czy działania ręczne zostaną cofnięte uzależnione jest wyłącznie od tego czy witryna w dalszym ciągu nie narusza wytycznych Google dla webmasterów. Jeżeli po wysłaniu pierwszej prośby z domeny nie zostanie zdjęta kara, powinieneś/powinnaś poprawić elementy takie jak: treść (musi być unikalna! [dlaczego unikalna treść jest taka ważna?]), przejrzystość strony (poprawna budowa kategorii oraz podkategorii), przesłać mapę witryny w GSC, elementy wizualne.

 

Jeżeli pomimo tego poradnika nie potrafisz samodzielnie usunąć filtra Google skorzystaj z pomocy naszej agencji: