Aliasy email w domenie - jak to działa i jak je wykorzystać?

Alias e-mail jest alternatywnym adresem wskazującym na istniejącą skrzynkę pocztową. Wiadomości wysłane na utworzony alias e-mail w domenie jak i podstawowy adres Twojej skrzynki pocztowej będą się pojawiały w jednej skrzynce odbiorczej Twojej poczty. Alias to udogodnienie jednostronne. Oznacza to, że nie możesz za jego pomocą logować się do skrzynki ani wysyłać z niego e-maili.

Budowa aliasu e-mail

dowolna-nazwa-bez-spacji @ domena-strony-reklamowej . pl
przykład: oferty@domena.pl przekierowuje maile na adres ofertyfirmax@gmail.com

Jak go wykorzystać?

Strona internetowa pozwala zaprezentować ofertę i skierować jej przekaz do potencjalnego Klienta. Czy wizytówka w sieci, która nie umożliwia kontaktu zwrotnego ma jakikolwiek sens? Nie! Jest zasadniczo bezużyteczna! FusionSystem wyposażony został w system aliasów, dzięki którym Klienci mogą swobodnie skontaktować się z Państwem z każdej utworzonej w systemie domeny, czy to w celu poznania szerszej oferty, konsultacji technicznych lub zwyczajnym nawiązaniu kontaktu. Zawsze utrzymuj kontakt z potencjalnymi klientami w sieci.

Rozdziel aliasy e-mail w celu pogrupowania zapytań Klientów z wielu stron reklamowych. Pamiętaj, że strona, która posiada przejrzyście podane dane kontaktowe nie tylko wygląda wiarygodnie, lecz również w oczach wyszukiwarki znaczy o wiele więcej, niż strona sztucznie wypełniona treścią.

Zalety

  • wiele adresów pocztowych i jedna skrzynka odbiorcza
  • docelowy adres nie jest widoczny dla nadawcy, przez co roboty sieciowe nie dodadzą go do mailingowych list spamerskich
  • pełna kontrola nad kierowaniem zapytań ofertowych.