Co to jest kod AuthInfo i jak go uzyskać?

Kod AuthInfo jest kodem autoryzującym własność domeny podczas transferu pomiędzy operatorami (partnerami rejestrów np. NASK). Najczęściej przybiera on formę kilkudziesięciu losowych (od 8 do 32) znaków. Wielkość liter w przypadku autoryazji kodem AuthInfo ma znaczenie dlatego zalecamy jego kopiowanie.

Przykłady kodów authinfo:

  1. 489219+129705=618924,
  2. ac54c8e101bc3ddf,
  3. cW,4rAtf7%{n.M.

Kod AuthInfo dla domen globalnych (domeny: com, net, org itd.) określamy nazwą AuthCode.

Jak uzyskać kod AuthInfo/AuthCode od obecnego rejestratora?

Każdy rejestrator posiada wewnętrzne procedury wydawania kodów authinfo. Nie zawsze wystarcza elektroniczna dyspozycja, część firm nadal wymaga złożenia podpisanego i opieczętowanego wniosku drogą tradycyjną / ew. skan. Średni czas oczekiwania na kod wynosi od 1 do 14 dni roboczych w zależności od firmy.

Jak uzyskać kod AuthInfo dla domen utrzymywanych w FusionSystem?

Jeśli chcesz wykorzystać domenę utrzymywaną w FusionSystem do innych celów niż kampania wystarczy, że wydelegujesz jej rekordy DNS do zewnętrznego operatora w module 'Rejestr domen'. Dokładną instrukcję jak to zrobić znajdziesz tutaj.

Kod authinfo dla domen utrzymywanych w FusionSystem możesz otrzymać generując specjalny wniosek. Kliknij tutaj aby zobaczyć dokładną instrukcję jak to zrobić.

Sposób wydania kodu authinfo i authcode powinien wykluczać możliwość uzyskania go przez osobę, która nie jest prawnym dysponentem domeny dlatego może zostać przekazany tylko na główny adres email wykorzystywany do rozliczeń z Fusion Marketing Sp. z o.o.